Twitter Mobil Uygulamaları Artık Daha Farklı

twiter-icerik

Dünyaca ünlü popüler sosyal ağ sitesi Twitter, mobil uygulamaları için Arayüzünü  tamamıyle değiştiren bir güncelleme paylaştı. Bu güncellemeyi kullanıcıları normal bir güncelleme olarak kurduklarını düşünüyorlardı fakat güncellemeden sonra çok farkı bir Twitter ile karşılaştılar.

İOS ve Android için güncelleme yapıldı ve uygulama biraz daha hızlandırıldı. Fakat Android kullanıcıları için farklı bir arayüz tasarlandı. Arayüzün fotoğrafları eski ve yeni şekilde aşağıda yer almaktadır.

İşte Twitter’ın eski Android Arayüz fotoğrafları:

twitter-eski-tasarim-1

İşte Twitter’ın YENİ Android Arayüz fotoğrafları:

twitter-eski-tasarim-2

Eski arayüze göre daha sade bir tasarım seçilmiş gibi gözüküyor. Biraz daha görseller kullanıcılara düz şekilde hitap ediyor. Yeni arayüzde renk oldukça canlandırılmış ve fontlar az da olsa büyültülmüş gibi.

Yukarıda resmini gördüğünüz tasarımın üst bölümü kullanıcıların gözlerini ne derece yorar orası bilinmez. Fakat her değişimde  olduğu gibi Twitter uygulamasının yeni tasarımı ilk başlarda tartışılacak. Fakat kısa sürede herkes tarafından sevilecek gibi duruyor.

Aşağıda bazı kullanıcıların Google Play’den alınmış yorumları bulunmakta  (Yorumlar orjinal alınmıştır)

yeni arayuz igrenc. whatsapp olsun twitter olsun yeni guncellemelerle kendilerini cok daha basit bir uygulamaymis gibi gostermeyi basardilar, tebrik etmek lazim. bundan daha kotu olan tek sey renksiz olmalari olurdu, o derece. anasinifi kitaplari konsepti ile bu ise girisiyorlar galiba. ustelik bu yorumlar da hic dikkate alinmiyor sanirim. lanet olsun boyle guncellemeye. atari mi oynuyoruz akilli telefon mu kullaniyoruz ben ayirt edemez oldum

Bu kadar yogun kullanilan bir programin gorunumu nasil bu hale getirilebilir sasiyorum. Keskin hatlariyla goz yoruyor. Gorunumunu gectim. Sol kisma dokundugumda ayarlar/hesaplar aciliyorken simdi hicbirsey yok. Ana sayfamdan mi ayarlara girmem gerekecek simdi? Yoksa bu bir hata mi? S3 kullananlar bilgilendirirse sevinirim. Acil yeni bir guncelleme ile toparlanmasi gerekiyor.

Önceden iyiydi ama şimdi yeni güncelleme yapıldı.Twitter baya yavaş grafikler cidden kötü benim bile telefonum sony xperia olmasına rağmen uygulamadan çıkınca ekran kasıyor diğer uygulamalarda bir sorun yaşanmıyor.Cidden twitter dan soğudum

Author: Teknofis

A curious technology writer to learn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *