Tüm Ayrıntılarıyla Facebook Home Ve HTC First

facebook-telefon-icerik

Dün akşam Facebook basın toplantısı ile  kendisinin geliştireceği Android uygulamalar için giriş bölümü yani Launcher‘ı tanıttı.

Facebook Home, diğer Launcherler yani giriş bölümleri gibi telefonunuzun Ana Sayfasında yer alacak ve Facebook ile ilgili işlevsel özellikli kısayolları barındıracak. Ayrıca yeni bir mesajlaşma sistemini de içinde barındıran Launcher   kullanışlı bir duruma getirilmiş durumda.

facebook-telefon-1

Facebook Home dün akşam büyük ilgiyle takip edildi ve aylar önce açıklanan bilgiye göre nasıl bir şeyin ortaya çıktığı anlatıldı.

Facebook Home tamamiyle işlevselliğe bırakılmış bir uygulama gibi gözüküyor.

Facebook Home’da iken bir uygulama mesela video izlerken bir arkadaşınızdan mesaj geldiği sırada anında uygulamanın üstünde mesajı görebiliyorsunuz. Cevaplayıp cevaplamamak size kalmış fakat bu sistem ile kullandığınız uygulamadan çıkmak zorunda kalmıyorsunuz.

facebook-telefon-2

Facebook kullanımını oldukça zevkli hale getireceği savunulan uygulama bir bağımlılık arttırıcı olacak mı orası bilinmiyor.

Ayrıca  HTC First  tanıtımı da gayet keyifli geçti. Facebook Home ile ortaklaşa yapılan telefon oldukça uygun bir hale getirilmiş.

Facebook Home Google Play‘de ise 12 Nisanda hizmet vermeye başlayacak gibi duruyor.

Facebook Home Uygulamasının aşağıda bazı telefonlar için görüntüleri paylaşıldı.

facebook-telefon-3

Onun yan sıra aynı toplantıda tanıtılan HTC First‘e  geçelim.

Telefon elinize ulaştığında Facebook Home ile elinize ulaşacak. 4.1 İnç ekrana sahip olan telefon çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisi önünüze sunmakta. Ayrıca Android sürümü için Android 4.1 Jelly Bean tercih edilmiş durumda.

Telefounn 99 Dolar gibi bir fiyata satılacağı söylentiler arasında.

Author: Teknofis

A curious technology writer to learn.

1 thought on “Tüm Ayrıntılarıyla Facebook Home Ve HTC First

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *