Facebook Video Konferans Yayında!

Facebook’a Yeni Güncelleme

Facebook‘un mesaj gönderme uygulaması olan Messenger‘a, birden fazla kişiyle aynı anda görüntülü olarak konuşma özelliği getirildi.

Facebook MessengerFacebook yaptığı açıklamada her ay yüz milyonlarca kullanıcının görüntülü konuştuğunu belirtti. Grup halinde mesajlaşmayı tercih eden kullanıcıların, grup halinde görüntülü konuşmak isteyeceği fikrini değerlendiren Facebook, Messeger‘ın yeni güncellemesini yayımladı.

Facebook Messenger

Aynı anda en fazla 50 kullanıcı ile görüntülü konuşma yapılabilecek. Ekranda ise en fazla 6 kullanıcının görüntüsünü görülebilecek. 50 kişinin aynı anda konuşması bir karışıklığa yol açacaktır. Sesler üst üste binecek kimin ne söylediğinin anlaşılması oldukça güç olacaktır. Mesele şu ki; teori de oldukça güzel ve kullanışlı bir uygulama, ancak iş pratiğe geldiğinde işler biraz karışacak.

Facebook Messenger

İstenilen yerde birden fazla kişi ile görüntülü olarak iletişime geçmek oldukça faydalı olacak. Video konferansa olanak ve kolaylık sağlayan bu güncelleme, şimdilik sadece IOS işletim sistemleri için getirildi.

En kısa zamanda android cihazlar içinde bir güncelleme gelmesi bekleniyor. Geldiğinde ilk  deneyenler olmak için web sitemizi takibi bırakmayın. 😀

Author: Murat Ateş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *