Windows 8 Satışları Ne Alemde ?

Microsoft’un orijinal bloğunda görevli bir editör ile Windows 8 hakkında oldukça faydalı bir röportaj yapıldı. yapılan Röportaj’da önemli ayrıntıları sizlere aşağıda yazıyoruz.

Windows 8 çıktığı zamandan itibaren 100 Milyon’un üstünde resmi satış yapmış. Microsoft geçtiğimiz Ocak ayında 60 Milyon satış yaptığını duyurmuştu. Yani Ocak ayından bu yana 40 Milyonluk bir satış yakalanmış.

Microsoft’un Windows 8′in mobil ve dokunmatik versiyonlarını, günümüz çağında bilgisayar satışlarının çoğalması ve  alıcıların ilgilerini daha küçük ve dokunmatik cihazlara yönelttikleri için üretildiği söylendi. Böyle yaparak Microsoft, bu pazarda tamamiyle olduğunu dile getirmek istemiş.

Windows 8′in ilk 6 ay’ı içerisinde uygulama mağazasından  250 milyon kadar bir indirilme yapıldı. Ayrıca uygulama mağazasındaki uygulamaların çoğu sürekli yani güncel olarak sürekli indirilmeye devam ediyor.

Yani verdiği cevaplara göre Microsoft, Windows 8′den oldukça memnun ve memnuniyeti git gide artmakta. Ayrıca milyonlarca Outlook hesabı oluştuğunu söyleyen editör SkyDrive uygulamasının da mağaza da ilgi gördüğünü söylemeden edemedi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir