Samsung Galaxy S4 Hafıza Kaplamada Rekora Gidiyor !

Malum akıllı telefonlar birbiriyle sürekli bir rekabet içerisindeler. Bu rekabet Android sürümleri yükselterek devam etmeye başladı. E hal böyle olunca depolama yani hafızalarda büyük sorunlar ortaya çıkmaya başladı.  Android sistemlerin sürümleri geliştikçe her telefonda daha fazla yer kaplayacağını herkes biliyordur. Bir de üreticilerin ek özellikler eklemesi ise Android telefonlarda sunulan hafızanın yarısı işgal olmuş oluyor.

Şuana kadar fazla hafıza katleden telefonlar gördük zannetmeyin.  Çünkü Galaxys S4 öyle bir şeye  yol açtı ki telefon  kendi sistemiyle beraber yaklaşık  8 GB işgal ediyor.

Galaxy S4 güzel telefon fakat eminiz bu hafıza yani depolama sorunu hiç iyi olmayacak. Çünkü  telefonda yer alan önemli ek özellikler ve diğer uygulamalar sisteme dahil olsalar da hafızanızın büyük kısmını kullanılamaz yapıyorlar.

Eğer şöyle bir bakış yapacak olursak siz Samsung Galaxy S4′ün 16 GB serisini alırsanız elinize telefon ulaştığında size ayrılan boş yerin yaklaşık olarak 7 GB olduğunu gördüğünüzde üzülmeyin. Bu konuda hakkında yukarıda da bahsettik.  Biraz daha uyanık davranıp 32 GB’lık seriyi alanlar biraz daha şanslılar. Onlara biraz daha fazla yer kalıyor.

Gelen uygulamarı kaldırız yer açılır diyenlere söylemek isteriz uygulamalar Galaxy S4′ün dahili uygulamaları. Ayrıca SD karta oyun yüklerim veya diğer uygulamalarımı SD karta yüklerim diyenler içinde şöyle bir hatırlatma yapalım, birçok oyun SD karta yüklenmeyi desteklemiyor.

Ne yapabiliriz diyenler için bize kalırsa Samsung Galaxy S4′ün 32 GB’lık sürümünden aşağısını almanız mantıklı olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir