Patron BlackBerry’den Ayrılıyor !

BlackBerry içerisinde Jim Balsillie ile birlikte yürüttükleri CEO‘luk görevinden 15 ay önce ayrılan Mike Lazaridis, yerini Thorsten Heins‘e bırakmıştı.

Bu ayrılıktan sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettirenLazaridis için kurucusu olduğu BlackBerry (Research In Motion) firması başkanın bu görevden de ayrılacağını duyurdu.

1 Mayıs itibari ile görevini tamamen bırakacak olan Mike Lazaridis,BlackBerry 10 ile birlikte görevini tamamladığını ve şirketi emin ellere bıraktığını söyledi.

Bunun üzerine bir açıklama yapan Thorsten Heins ise Lazaridis‘eBlackBerry‘ye yaptığı katkılardan ve elde ettikleri başarılardan dolayı teşekkür etti. BlackBerry 10 için ise ayrıca teşekkür eden Heins, kişisel olarak da CEO‘luk görevinde kendisine yardım ettiği için minnettar olduğunu da dile getirdi.

Mike Lazaridis kurucusu olduğu şirketten ayrılarak yeni kurmuş olduğuQuantum Valley Investments isimli şirkette iş hayatına devam edecek.CEO‘luk görevini beraber yürüttükleri Jim Balsillie ise Lazaridis‘ten daha önce şirketten ayrılmış ve elindeki tüm hisselerini satmıştı. BakalımLazaridis‘te böyle bir hamle yapacakmı.

 

Kaynak  :  http://shiftdelete.net/kurucusu-blackberryden-ayriliyor-43834.html

1 thought on “Patron BlackBerry’den Ayrılıyor !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir