Otobüs Ücretini Cep Telefonu İle Ödemek İstemez Misiniz ?

Malum uzun süredir toplu taşımalarda akbil kullanılıyor ve doldurulma sorunu zam sorunu bayağı gündemi meşgul ediyordu.

Bu işe Turkcell iş ortaklığı ile Şanlıurfa’da son verildi. Yeni proje ile artık akbile gerek kalmadan Cep telefonunuz ile ödeme yapabileceksiniz. Bu rahatlığın öncüsü Turkcell basın toplantısı ile Şanlıurfa da yeni sistemin tanıtımını yaptılar.

Şanlıurfa Belediyesi, Turkcell, Belsan ve Asis iş birliği ile geliştirilen proje basın toplantısında oldukça ilgi çekti. Turkcell genel müdürü, Belsan genel müdür ve Şanlıurfa belediye başkanının bulunduğu basın toplantısında oldukça güzel bilgiler paylaşıldı.

Sistem NFC özelliği olan telefonlar için yani uzaktan algılayabilen telefonlar için geçerli olacak. Sistemin  içinde bulunan diğer bir özellik ise UrfaKart olacak. Kullanıcılar oldukları yerden kımıldamadan UrfaKart’larına bakiye yükleyebilecekler.

Basın toplantısında Turkcell genel müdürü Süreyya Ciliv aşağıdaki sözleri sarf etti.

Urfakart’ı cebe sokan bu işbirliğimizle Şanlıurfa’daki Turkcell’liler için büyük kolaylıklar getirmekle kalmıyoruz aynı zamanda Türkiye’de toplu taşımacılıkta ilk defa cepten ödeme dönemini başlatıyoruz. Başta Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve Belsan Genel Müdürü olmak üzere bu özel işbirliği için Urfalı yöneticilerimize de teşekkür ediyor, önümüzdeki dönemde diğer illerimizin de Şanlıurfa’yı örnek almasını temenni ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir