Nokia’dan Yeni ve Farklı Kamera Geliyor !

Malum piyasa da artık tüm Telefonlar akıllı telefon olmaya başladı. E hal böyle olunca da firmalar rekabete girişti. Rekabette en öne çıkarılan fark telefonların kameraları oluyor. Hatırlarsanız en son Galaxy S4‘de 13 MP kamera olduğunu belirtmiştik. İşte firmalar birbirleriyle Kamera konusunda yarışır gibi.

Bu  yarışta ünlü firma Nokia kendini unutturmamak için büyük bir adım attı.

Söylentilere göre Nokia firması önümüzdeki yıllarda Lumia yani Windows Phone serileri için büyük planlarda.  Bilgilere göre özel geliştirilen 16 lens modüllü kameralar gelecek yıl Lumia’larda karşımıza çıkabilir.

Kamera konusunda en başarılı telefonları üreticisi olan Nokia, bu hamleyle rekabetle yetinmeyin rakiplerine büyük fark atacak gibi gözüküyor.

Peki Nokia’nın geliştirdiği kamera nasıl bir şey ?

Normal kameralar ile sadece bir objektif ile çekim yapabiliyorsunuz. Ama Nokia’nın 16 lensli kamerası piyasaya sürülürse bir fotoğrafı 16 lensi yani 16 objektifle çekmiş oluyorsunuz. Bu sayede de çektiğiniz fotoğrafların kaliteli süper ötesi olabiliyor.

Zaten Nokia’ bu konuda başarısını kanıtlamışken böyle bir girişimde bulunması İnşallah onun zararına olmaz diyoruz ve işi zaman bırakıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir