Kendinize Bir Site Açmadan Önce Bunlara Bakmalısınız

blog-yazmak-icerik

Birçok blogcu acele edip blog açarlar.Yalnız bu açtıkları blog pek tutmaz.Neden dersiniz çünkü aşağıdaki adımları uygulamadan açtıkları için ziyaretçilerin ilgisini çekmez ve blog pek beğenilmez.Şimdi gelelim bir blog açmadan önce yapılması gerekenlere.

1) Blog İçin Konu Belirleyin
Eğer bir blog açacaksanız bunu mutlaka konu belirleyerek yapın.Sitenizin bir konusu olmaz ise hem zirayetçi kaybınız olur hemde paylaşacak bir şey bulamazsınız.Yani blog oluşturmadan önce hangi kategoride yazı yazacağınıza karar verin.Teknoloji mi Felsefemi veya diğerlerim mi ?

2) Blogla İlgilenebileceğinize Emin Olun
Blog ilgi ister.Blog sürekli düzenlenmek ister.Yani siz bloğu açıp öyle bırakmakla asla ziyaretçi kazanamassınız.Bloğunuza bakabilecekseniz blog açın.Yoksa boş yere internette yer işgal etmeyin.Şuan internet açılmış ama güncellenmeyen ve tozlanmış birçok blogla dolu.Eğer sizin bloğunuzda böyle olacaksa hiç açmayın derim.

3) Bloğunuzu Para Kazanmak İçin Açmayın
İnternetten para kazanmak için çoğu kişi blog açıyor.Fakat hedefleri sadece para kazanmak olduğu için birçok blog çöp site olarak kalıyor.Yani eğer hedefinizde para kazanmak varsa yavaş yavaş hareket edin.Para kazanmak kolay iş değildir.O yüzden özgün yazı paylaşıp siteye ziyaretçi çektikten sonra para kazanabilirsiniz.Para için blog açtıysanız sürekli alıntı yapacaksınızdır ve blog saçma birşey olacaktır.Bu yüzden hedefiniz para olmasın.Sadece eğlenceli vakit geçirmek olsun.
4) Önce Diğer Blogları Okuyun
Önce diğer sitelerdeki blogları okuyun ve diğer blogları gezin.Bakalım ne yapmışlar ne paylaşmışlar.Nasıl paylaşmışlar gibi küçük araştırmalar yapın.Bu sizin bloğunuza şekil vermenizde etkili olacaktır.

5) Güzel Bir İsim Bulun
Bloğunuza ilgi çekebilecek ve akılda tutulması kolay olan bir isim bulun.

Author: Teknofis

A curious technology writer to learn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *