Internet Explorer 10 Kullanımı Artıyor !

Microsoft’un kendi geliştirmiş olduğu köklü tarayıcının 10. serisinin kullanım oranı git gide artmakta. Bugün yayımlanan bir rapora göre İnternet Explorer 10′un önceki zamanlara göre tarayıcı pazarındaki aldığı payın miktarını arttırdığı görülüyor. Windows 8 işletim sistemininde varsayılan tarayıcı olarak gelen İnternet Ecplorer 10′un bu artışının nedeni Windows 8 olabilir.

Nisan ayı yani geçtiğimiz ay içerisinde yapılan araştırmalara ve testlere göre İnternet Explorer 10 ilk defa tarayıcı pazarında %5 lik bir tutunuş sağlamış durumda.

Şaşılacak bir olay da İnternet Explorer 10′un Mozilla Firefoz 19′u geride bırakması oldu. Bu olay eminiz Mozilla’nın hiç hoşuna gitmeyecektir.

İnternet Ecplorer Tarayıcı pazarında iyi bir yer kaplıyor. En çok kullanılan İnternet Ecplorer sürümünün İE8 olduğu söyleniyor. Ayrıca İnternet Explorer en sevilmeyen sürümü İE 6′ ise oldukça iyi bir yer kaplamış durumda. Yok etmek için başarılı olamayan Microsoft tarayıcının zamanla bırakılmasını beklemekten başka çare bulamıyor.

Google’ın çok üzerinde durduğu tarayıcı ise pazarda 3. sırada yer alıyor.Ayrıca Safari adlı tarayıcı ise aldığı en azlarda pazar payı ile diğer sınıfına girmekten kurtulamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir