HTC First’te Facebook Home Zorunlu Olmayacak !

Geçtiğimiz günlerde yapılan Facebook etkinliğinde Mark Zuckerberg’in tanıtmış olduğu HTC First akıllı telefonu ve beraberinde Android işletim sistemi için gelen Facebook Home uygulaması, büyük ilgi ile karşılanmıştı.

HTC First ve Facebook Home büyük ilgi görse de kullanıcılar genellikle özgürlüğü sevdikleri için hemen HTC First akıllı telefonunu aldığı zaman standart Android arayüzüne geçiş yapıp yapamayacaklarını sorgulamaya başladı.

Bunun üzerine bir açıklama yapan HTC, isteyen kullanıcıların HTC Firstüzerindeki Facebook Home uygulamasını devre dışı bırakabileceğini ve standart arayüze geçiş yapabileceklerini söyledi.

Yani Android’in özgür bir platform olduğu için, diğer modellerdeki gibi varsayılan arayüzle yetinmek zorunda değilsiniz.

HTC tarafından gelen bu açıklama kullanıcıları sevindirse de  standart arayüz HTC’nin Sense arayüzümü yoksa farklı sade bir arayüzmü belli değil. Ancak nasıl bir yol izleneceğini 12 Nisan itibari ile satışa sunulacak olan HTC First telefonu ve yine 12 Nisan’dan itibaren Google Play Storeüzerinden indirilebilir hale gelecek olan Facebook Home uygulaması ile birlikte göreceğiz.

Kaynak : http://shiftdelete.net/firstte-facebook-home-zorunlu-degil-43960.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.