Google’dan Anneler Günü Özel Doodle

Malum  Mayıs Anneler günü olarak kutlanıyor. Google Türkiye için Anneler gününü es geçmemiş güzel bir Doodle tasarlamış.

Doodle’dan bahsetmek gerekirse ;

İlk olarak hareketli logoyu başlatmak için play butonuna basmanız gerekiyor. Bastıktan sonra akıcı bir şekilde sizlere bir şeyler seçtiriyor Google.  3-4 adımdan sonra bir şey tasarlamış oluyorsunuz. Tabi bu adımlarınıza göre değişiyor.

Doodle’nin yanı sıra Anneler gününden bahsedecek olursak :

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir