Google Reklamı Abarttı !

Malum Gün geçtikçe Google daha çok büyüyor ve saniyede milyonlar kazanıyor. E bu kadar kazanan  Google bir de doymamış iyice reklamı abartmış.

Kaç gündür gözümüze çarpan ayrıntıyı kimseden tepki gelmemesinden dolayı bizler yazma gereği duyduk.

Bildiğiniz üzere Youtube bir Google servisidir. Yaklaşık bir haftadır veya daha uzun süredir Google  Youtube’nin her yerine reklam koyar oldu. Yani ne arasanız reklam çıkıyor karşınıza.

Sizlere bu reklamları görsellerle kanıtlayacağız merak etmeyin. İlk olarak bugün Google servisi olan Youtube’ye giriş yaptık. Birde kendi tarayıcısı diye Google  Chrome kullandık.

Varan 1 :

Karşımıza üsteki resimde de gördüğünüz gibi Google Chrome reklamı çıktı. Boyutu’da neredeyse ilk sayfanın yarısını kaplayacak cinsten. Ayrıca bu reklam Google Chrome kullandığımız halde karşımıza çıkıyor. Ve gerçekten kullanıcıyı çok rahatsız ediyor. Her ne kadar kapatma bölümü olsa da Google bu yaptığına az gözlülük denir. Üstelik bu reklamı görmemenize Google’a üye olmanız bile fayda sağlamıyor

Varan 2 :

Yukarıdaki resimde gördüğünüz sarı çerçeve içine alınmış reklamlar ise herhangi bir arama yaptığınızda yine Youtube’de karşınıza çıkıyor. Bu reklamlar site içerisinde yer alan ve parayı basıp kullanıcıları rahatsız edecek firmalara ait. Ayrıca konumunuzda Türkiye seçili olmasına rağmen çıkan reklamlar İngilizce ve oldukça rahatsız edici.

Varan 3 :

Yukarıda resimde de gördüğünüz gibi Google Arama motorunda herhangi bir sayfa arattığınızda bir sürü reklamla karşılaşıyorsunuz. Ayrıca arattığınız kelime popüler bir kelimeyse işte o zaman yandınız. Gördüğünüz gibi bizler Alışveriş kelimesini arattık ve karşımıza onlarca reklam çıktı. Google aramaların üstü ile yetinmeyip sağ sutünü’da komple reklamlarla kapatmış. Bu olay yeni değil uzun süredir olan bir şey.

Sonuç :

İşte yukarı da göze çok çarpan Google saçmalıklarını gördük. İşte Google yukarıdaki reklamlar sayesinde git gide arttırdığı reklamlar sayesinde günde milyon dolarlar kazanırken bize bu saçma reklamları görmeyi zorunlu kılıyor. Git gide tüm pencerelerimizi kaplayan Google reklamları biz ne kadar yüz verirsek o kadar tepemize çıkacak.

Ayrıca hani Google bize ücretsiz üyelik oluşturuyor yalanı var ya o da Google’nın oyunları. Google siz üye oldukça bir yerlerden yine sizin üzerinizden para kazanıyor. O yukarıda bahsettiğimiz reklamların gösterminin ne kadar çok pahalı olduğunu sizlere söylemeyelim ki şaşırmayın.

Bizler isyanımızı buraya yazarak belirttik. Tabii ki Google duymayacak. Ama siz yine de fikirlerinizi aşağıda belirtebilirsiniz.

Saygılarımızla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir