Galaxy S4, Galaxy S3 Ve iPhone 5 Dayanıklılık Testi !

Malum iPhone 5 ve Samsung Galaxy S4 şuan dünyada en çok konuşulan telefonlar arasında. Henüz telefonlar piyasaya yeni yeni düşerken GizmoSlip adlı yurtdışında yayın yapan site iki telefonuda paramparça etmiş. Yalnız iki telefonla yetinmemişler ve araya Galaxy S3′üde katmışlar.  Telefonları önce alt tarafına doğruu düşüren daha sonra dikey kısma gelecek şekilde düşürüyor. Bu şekilde telefonların her şekilde düşmeye doğru dayanıklıkları ölçülüyor. Video ilerlerken en can alıcı nokta telefonları yüz üstü düşürme aşamasına geliyor. İşte bu şekilde hiç bir telefon dayanamıyor. Tek tek bütün telefonların ekranı kırılıyor. Bu süreç sanırsak kırılmaz ekranlı telefonlar olana kadar devam edecek.

Bizler henüz incelemek için iPhone 5 ve Galaxy S4′ü elimize geçiremezken yurtdışındaki firmalar incelemişler ve dayanıklık testi videosu bile çekiyorlar. İşte yurtdışı ve Türkiye’nin farkı bu .

Her neyse konuyu değiştirmeyelim. Videomuz aşağıda yalnız izlerken kalbiniz varsa izlememenizi tavsiye ederiz. Çünkü orada kırılan telefonların tanesi hiç olmadı 2.000 TL civarında.

2 thoughts on “Galaxy S4, Galaxy S3 Ve iPhone 5 Dayanıklılık Testi !

  1. Hocam yazıda şöyle bir ifade kullanmışsınız; bizler henüz incelemek için elimize geçiremezken diğer firmalar çoktan incelemişler işte Türkiye’nin farkı demişsiniz. Bir kere siteniz çok iyi bir site olsaydı size Türkiye lansmanı yapıldığında gönderirlerdi yani bundan 6 ay önce gönderirlerdi. Ve birde inceleme yapmak çok istiyorsanız gider parasıyla alırsınız o kadar zor değilde pek incelemeye gerek yok zaten inceleyen çok firma var. Sizde bir iki yıla kadar daha iyi tasarıma sahip olur daha fazla hit alırsanız merak etmeyin çoğu firma sizinle iletişime geçip size ürünlerini ücretsiz gönderecektir. Sadece gelişmeniz ve yazdığınız yazılardaki içeriği kaliteli hale getirmelisiniz. Mesela kalbiniz varsa izlemeyin gibi ifadeler çok uçuk rakamlarda kullanılır ama siz 2000 lira için yazmışsınız bu sizin çocuklara hitap ettiğiniz gibi bir izlenim bırakır ve çok abarttığınızı düşünürler. Benden tavsiye olsun 🙂

    1. Öncelikle özenmiş ve fikirlerinizi belirtmişsiniz. Teşekkür ederiz. Fakat şöyle bir açıklık getirmek istiyorum ne olursa olsun Türkiye’de dayanıklılık testi yapan firmalar yok. Ayrıca Galaxy S4 henüz Türkiyede’ki büyük sitelerin eline bile yeni geçiyor ve çoğu site ÖN İNCELEME yapıyor. Yani olay farklı. Ama bakış açınız yanlış değil eksik. 🙂

      Bu arada kullandığımız cümleler arada kaçmış olabilir kusura bakmayınız. Zaten 2 aylık site olduğundan dolayı yavaş yavaş hatalarımızı toparlıyor ve kendimizi geliştiriyoruz.
      Saygılarımızla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.