Crytek, Darksiders’ı Satın Alabilir!

Geride bıraktığımız yılın en önemli olaylarından biri ünlü yapımcı THQ‘nun iflas bayrağını kaldırması olmuştu. Firmanın geliştirmekte olduğu bir çok yapım adeta kapışılmıştı. Crytek te Homefront’u alarak bu pastadan pay kapmıştı.

THQ‘nun en sevilen ve en başarılı oyunlarından birisi olarak Darksiders’ın ise açık artırması 1 Nisan’da yapılacak. Crytek, bu açık artırmaya katılacağını açıkladı. Crytek Amerika yöneticisi David Adams, Darksiders yapımcılarının çoğunun şimdi Crytek’te çalıştığını belirterek, oyunu hak ettiği yere çıkarmak istediklerini söyledi.

Crytek, Darksiders’ın yapım haklarını satın alırsa, grafik anlamında çok başarılı bir yapım ile kavuşacağımızı kestirmek zor olmamalı.. Ancak satın alma gerçekleşirse Crytek’in Hack N Slash & Aksiyon kategorisinde nasıl bir oyun yapacağı ise merak konusu.

Öte yandan Darksiders, Crytek‘in Crysis dışında ilgilendiği ilk oyunu değil. Crytek’in online FPS türündeki Warface ve iPad için Fibble adında bir oyunu bulunuyor.

Son olarak ise Crytek, Crysis 3 lansmanında yönelttiğimiz sorular üzerine; satın alması ve yapması beklenen Timesplitters 4 ve geliştirmekte olduğuXbox 360 Kinect oyunu Ryse hakkında açıklama yapmaktan kaçınmıştı. Kısacası Crytek büyümeye devam ediyor.

Kaynak :  http://shiftdelete.net/crytek-darksidersi-satin-alabilir-43839.html

1 thought on “Crytek, Darksiders’ı Satın Alabilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir