Blog Ve Sitelerde Yapılan Basit Ama Önemli Hatalar

blog-yazmak-hatalari-icerik

Çoğu blog ve site sahibi arkadaşlar birçok hata barındıran siteler kullanıyorlar.Bu da ziyaretçilerinizin sitenizden soğumasına neden oluyor.Bu hatalar eksiklikler vesaire olabiliyor.Şimdi şu hatalardan bahsedelim.

1) Sitede Aşırı Derecede Reklam Olması

Biliyorum site ve blog yazarısınız para kazanmak istiyorsunuz ama sitenize o kadar çok reklam koyarak bunu başaramazsınız.Eğer para kazanmak istiyorsanız sabırlı olmalısınız.Bu para size gökten gelmiyor.Yani sabırlı ve iyi bir blog yazarı olmalısınız.Eğer bu reklamlarla sitenizdeki ziyaretçileri bunaltırsanız artık hiç reklam tıklaması alamazsınız çünkü sitenize ziyaretçi gelmez.Eğer daha çabuk para kazanmak istiyorsanız Bumerangı deneyebilirsiniz.

2) Sitede Alıntı Yazı Bulundurma

Siteniz ne kadar özgün olursa o kadar çok ziyaretçi çekersiniz.Eğer sitenizde hep alıntı yazılar bulundurursanız bunun size iki türlü ama aynı yola çıkan zararı olacaktır.Örnek verecek olursak ziyaretçi sizin alıntı yazınızı birçok sitede bulabilir çünkü yazı size özgün değil.Bu yüzden siteniz doğrudan ziyaretçi kaybedecektir.Bloglarda asıl olan özgünlüktür.2. zarara gelecek olursak alıntı yaptığınız sitenin tescilli veya başka bir koruması olabilir buda sizin Googleden ceza almanıza bir nedendir.

3) Yapılan Yorumlara Cevap Vermemek

Eğer sitenize bir ziyaretçi yorum yaptırsa ona mutlaka teşekkür edin yada cevap verin.Bu  ziyaretçinizin size ısınmasını sağlayacaktır.Ziyaretçiniz size ısınınca da doğrudan siteniz daha çok tavsiye doğrultusunda ziyaretçi çekecektir.

4) Sitenize Mutlaka İletişim Formu Koyun

Bazen boş vakit bulduğumda blogları siteleri geziyorum.Çoğunda adam akıllı bir iletişim formu yok. Bence bu çok büyük bir eksik. Eğer sitenizde iletişim formu bulundurmazsanız ziyaretçileriniz size sitenizle ilgili görüş öneri vs iletemeyecektir. Buda sitenizin gelişmesine büyük bir engeldir.Sitenize form koyun bence e-mail adresinizi yazıp bırakmayın.Bu da pek sevilmeyen yöntemdir.Ziyaretçiniz eringen olabilir.

5) Tasarımınızı Güzel Seçin

Sitenizin tasarımı ne kadar güzel olursa siteniz göze o kadar hoş gelecektir.Bu da  ziyaretçiler tarafından tam oy almanıza neden olacaktır.Ayrıca tasarımınız ne kadar düzenli olursa reklam verenler daha çok reklam teklifi verecektir.

Peki Ya Sizce Yapıla Hatalar Neler ?

Author: Teknofis

A curious technology writer to learn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *