Bilgisayarınıza Bakım Yapın

bilgisayar-bakimi-icerik

Bilgisayarı her gün kullanıyoruz her gün birçok sitelere veya birçok yere giriyoruz.Fakat her gün kullandığımız bu Bilgisayarımıza hiç bakım yapıyor muyuz ?Bakım yapmadığımız zaman bilgisayarımızı temizlemediğimiz zaman Bilgisayarımızın performansında büyük düşüş gözlemleyebiliriz.Bilgisayara bakım yapmak için basit yöntemler kullanabiliriz.Bu yöntemleri herkes kendi başına rahatlıkla yapabilir.

1) Sistem Temizliği

Bilgisayarınızı güncel olarak taratın ve CCleaner Programı ile sürekli temizleyin. Eskimis kullanmadığınız dosyalarınızı arşivleyin yada kaldırın.Bilgisayarınızda fazla bulunan dosyalar sisteminizi kasar ve doğrudan bilgisayarınızı yavaşlatır.

2) Kasa Temizliği

Bilgisayarınız sistemini temizledikten sonra şimdi sıra geldi kasa temizliğine.İlk olarak kasamızı güzelce açalım ve kompresörümüz yok ise üfleyerek içerideki tozları güzelce temizleyelim.Ama cihaza ve parçalara zarar verecek hiçbir harekette bulunmayınız.Bilgisayarınızın kasasında bulunan tozlar sisteminizi boğar ve asla düzenli çalışmaz. Fanlarınız dönemez tozdan dolayı ve bu yüzden sistem hızı düşebilir.

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra bilgisayarınız dahada hızlanacak ve sizde bu hızı fark edeceksiniz. Bu yüzden ayda bir yada 3 ayda bir bilgisayarınıza bakım yapmayı eksik etmeyin.

Author: Teknofis

A curious technology writer to learn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *