Apple 8 Milyon iPhone Zararda !

Apple’ın en büyük üretim yaptırdığı şirket Çin’de bulunuyor. Apple adına iPhone üreten Tayvan firması Foxconn, yaptığı bir hata ile yaklaşık olarak 8 milyon iPhone zarara uğradı. Foxconn’un üretip Apple’a gönderdiği iPhonelardan yaklaşık 8 milyonu kalite testinden geçemeyince tayvanlı şirket zor duruma düştü.

Foxcoon şirketinde çalışan bir işçi olduğunu iddia eden kişi şirketin Apple’a üretip gönderdiği telefonlardan bir kısmının kabul edilmeyip sorunlu veya tasarımsal nedenlerle geri gönderildiği ve  kabul edilmediği iddia ediliyor.

Geri gönderilen telefonlar yani iPhoneların hangi sürüm olduğu henüz bilinmiyor. Ancak Foxcoon adlı şirketin zararının fazla olduğu kesin. Şöyle basit bir hesap yaparsak  tanesi 200 dolar  olan iPhonelardan  toplam olarak çok fazla zarar çıkıyor. Dedikodulara göre  şirketin milyarları aşan zararı olduğu söyleniyor.

Her ne kadar şirket basın açıklaması yapmasa da ileri zamanlarda firmanın hani ürünlerinin yani hangi iPhone serilerinin yanlış üretim olduğunu anlayacağız.

Nasıl anlayacağımızı soruyor iseniz ileri zamanlarda piyasa da iPhone’un bir modeli hakkında sorun yani tedarik sıkıntısı yaşanırsa mutlaka Foxcoon o modelleri yanlış üretmiştir.

Yalnız bu söylentiler üste de bahsettiğimiz gibi sadece dedikodudan ibaret. Belki gerçek belki değil ama ateş olmayan yerden duman çıkmazmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir