Neler oluyor Teknofis? Bu site ne halde böyle? Hadi dinliyorum anlat çabuk!

Teknofis – Güncel Teknoloji Haberleri - Güncel Teknoloji Haberleri ve İşinize Yarayabilecek İpuçları

bilgisayar-bakimi-kucuk

Bilgisayarınıza Bakım Yapın

6 sene önce yayınlanan bu yazı tarafından Nasıl Yapılır kategorisine eklenmiş.

bilgisayar-bakimi-icerik

Bilgisayarı her gün kullanıyoruz her gün birçok sitelere veya birçok yere giriyoruz.Fakat her gün kullandığımız bu Bilgisayarımıza hiç bakım yapıyor muyuz ?Bakım yapmadığımız zaman bilgisayarımızı temizlemediğimiz zaman Bilgisayarımızın performansında büyük düşüş gözlemleyebiliriz.Bilgisayara bakım yapmak için basit yöntemler kullanabiliriz.Bu yöntemleri herkes kendi başına rahatlıkla yapabilir.

1) Sistem Temizliği

Bilgisayarınızı güncel olarak taratın ve CCleaner Programı ile sürekli temizleyin. Eskimis kullanmadığınız dosyalarınızı arşivleyin yada kaldırın.Bilgisayarınızda fazla bulunan dosyalar sisteminizi kasar ve doğrudan bilgisayarınızı yavaşlatır.

2) Kasa Temizliği

Bilgisayarınız sistemini temizledikten sonra şimdi sıra geldi kasa temizliğine.İlk olarak kasamızı güzelce açalım ve kompresörümüz yok ise üfleyerek içerideki tozları güzelce temizleyelim.Ama cihaza ve parçalara zarar verecek hiçbir harekette bulunmayınız.Bilgisayarınızın kasasında bulunan tozlar sisteminizi boğar ve asla düzenli çalışmaz. Fanlarınız dönemez tozdan dolayı ve bu yüzden sistem hızı düşebilir.

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra bilgisayarınız dahada hızlanacak ve sizde bu hızı fark edeceksiniz. Bu yüzden ayda bir yada 3 ayda bir bilgisayarınıza bakım yapmayı eksik etmeyin.

Buraya herhangi bir yazı veya link gelebilir.

Bu yazılara da göz atmak ister misiniz?

A man poses with a magnifier in front of a Facebook logo on display in this illustration taken in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina, December 16, 2015.   REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo   GLOBAL BUSINESS WEEK AHEAD PACKAGE - SEARCH "BUSINESS WEEK AHEAD JULY 25" FOR ALL IMAGES - RTSJGEL
Facebook Video Konferans Yayında!
Facebook’a Yeni Güncelleme Facebook‘un mesaj gönderme uygulaması olan Messenger‘a, birden fazla kişiyle aynı anda görüntülü...
blog-yazmak-kucuk
Kendinize Bir Site Açmadan Önce Bunlara Bakmalısınız
Birçok blogcu acele edip blog açarlar.Yalnız bu açtıkları blog pek tutmaz.Neden dersiniz çünkü aşağıdaki adımları...
2 sene önce yayınlandı.
facebook-kucuk
Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?
Facebook çoğu kişinin baş belası oldu ve olmaya devam ediyor. Facebook’ta hesap dondurma seçeneği var...
6 sene önce yayınlandı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?